AKCE / UDÁLOST

Načítám Akce

« Všechny Akce

Přednáška: Sídliště, jak dál?

22. května / 19:00 21:00

Sídliště představují specifické oblasti měst vyžadující koncepční a promyšlené rozhodování veřejné správy. Doposud jsme jako společnost řešili téměř výhradně domy a jejich stavebně technologický standard a příliš neřešili dlouhodobou strategii pro rozvoj těchto lokalit.

Jak dál? Jak má vypadat dlouhodobá vize těchto území? Jakým způsobem do nich koncepčně vstupovat a jak nastartovat proces jejich transformace ve fungující a atraktivní součásti městské struktury? Jak omezit rizika budoucího negativního vývoje?

Poslední přednáška z jarního cyklu populárně naučných přednášek o urbanismu a územním plánování představí vybrané zahraniční příklady realizovaných či připravovaných projektů revitalizace sídlišť, zkušenosti z okolních středoevropských zemí. Přednáší architektka Jana Kubánková.


Ing. arch. Jana Kubánková Narodila se v roce 1986, žije v Lounech, pracuje v Ústí nad Labem. Vystudovala Fakultu architektury ČVUT Praha. Je koordinátorkou významného dlouhodobého výzkumného projektu Sídliště, jak dál?

Je spoluautorkou odborně-osvětové publikace Sídliště, jak dál? (vyd. 2016), která popisuje možnosti rozvoje sídlišť. 

Vstup zdarma

Spolu na Petřinách, z.s.

View Pořadatel Website

Sál knihovny Petřiny

U Petřin 1
Praha 6 – Břevnov, 1807/7 162 00